EN | TR

Bölüm Başkanı Mesajı
Sevgili Öğrenciler,

Günümüzde, bilgi ve bilgi teknolojisi uygulamaları bir ülkenin gelişimi için gerekli ön şartlar arasındadır. Teknolojik uygulamalardan biri olarak bilgisayarlar, tüm sektörlerdeki rekabeti arttırmaktadır. Bunlara ilaveten, birçok disiplini aynı anda içeren programlar tüm dünyada önemini arttırarak yayılmaya devam etmektedir. Tüm bunların bir sonucu olarak, bu sistemleri ve yaklaşımları kullanan veya üreten kurumlar, bu konu üzerinde eğitim görmüş uzmanlara ihtiyaç duymaktadır. 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, bu ihtiyaçları gidermek için kurulmuştur; yönetim ve bilgisayar bilimi disiplinlerini birleştirmektedir. Her kurumun ihtiyacı olan bilişim sistemlerinin oluşturulması için çok yönlü yönetici adayları yetiştirmek misyonumuzdan yola çıkarak, Bölümümüz, veri yönetiminin giderek arttığı dünyamızda gerekli deneyim ve yetenekleri öğrencilerimize kazandırmayı amaçlamaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde stratejik karar vermede bilişim ve veri teknolojilerini kullanabilmeleri adına önemli bir fırsat sağlamaktadır. Bu bağlamda, mezunlarımız, kamu sektörü ve özel sektörde; iş analisti, bilişim teknolojileri danışmanı, sistem analisti, web geliştiricisi, ağ yöneticisi veya bilişim yöneticisi gibi çeşitli pozisyonlarda çalışabilmektedir. Ayrıca, yenilikçi ve girişimci uzmanlar olarak özel sektörde ve sivil toplum kuruluşlarında da görev yapabilirler.

Eğer siz de bu fırsatların olduğu bir kariyere hazırsanız, sizi; yenilikte öncü, başarılı ve genç bir kadroyla donatılmış Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüze ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Toros dağlarının eteğinde, Akdeniz’in kıyısında, insanlık tarihiyle yaşıt Tarsus’a bekliyoruz. 
                                                                                                     
Dr. Öğr. Üyesi Özlem İPEK
Bölüm Başkanı